точки томпсън вдъхновиха уориърс успех лейкърс
от БНТ , Източник: БГНЕС
12:04, 13.02.2022
Чете се за: 03:00 мин.

Голдън Стейт Уориърс надигра Ел Ей Лейкърс със 117:115 точки като домакин в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

В герой за „воините“ се превърна Клей Томпсън, който отбеляза рекордните след завръщането си на паркета 33 точки. Той наниза 16 от тях в последната четвърт, като прибави и пет борби, завършвайки с пет от девет успешни пита от тройката.

Стеф Къри се отчете с 24 пункта, а по 19 и 18 реализираха съответно Андрю Уигинс и Джонатан Куминга. За „езерняците“ ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен с 26 точки, като приключи с дабъл-дабъл, добавяйки и 15 борби. Той записа и осем асистенции. Звездата на калифорнийци записа отново името си в историята.

Той увеличи серията си от мачове с 25 или повече точки на 22 и задмина легендата Карийм Абдул-Джабар за най-много точки в Лигата, комбинирайки редовния сезон и плейофите с 44 157.

„Кралят“ изравни постижението на Абдул-Джабар от 44 149 през първото полувреме, а след това го задмина с тройка в края на третата четвърт. Абдул-Джабар все още държи рекорда за най-много точки в редовния сезон с 38 387, като Джеймс се приближава и до това върхово постижение със своите 36 526. Още петима баскетоблисти на Лейкърс приключиха с двуцифрен точков актив, водени от Ръсел Уестбрук с 19, но усилията им се оказаха недостатъчни.

Ел Ей е девети в Западната конференция с баланс 26-31 след третата си поредна загуба, докато Уориърс са втори с 42-15. В следващите си мачове „воините“ гостуват на Ел Ей Клипърс в понеделник, докато „езерняците“ приемат Юта Джаз два дни по-късно.

Финикс Сънс – Орландо Меджик 132:105

КЕВР: До 10 дни ще стане ясно ще се повиши ли цената на тока за битовите потребители
Радомир Чолаков, ГЕРБ: От списъка на Петков няма да последват никакви конкретни резултати