Общо 36 деца, почивали в хотел в курортния комплекс "Боровец", са установени с хранително натравяне, съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция - Софийска област д-р Розалина Чобанова.
Децата - на възраст между 10 и 14 години, са били на зелено училище. Те са от София и Пловдив.
Оплакванията са настъпили вчера след вечеря. Те са яли зелена салата, спагети с доматен сос, пилешка пържола, кебапчета с пържени картофи, плодове, мляко с ориз, шоколадов мус. Клиничната изява е протекла с повишена температура, болки в корема, повръщане, при някои от тях с диария. Децата са прегледани в Центъра за спешна медицинска помощ в Самоков.
Проверки са направени от служители на РЗИ, Областната дирекция по безопасност на храните. От здравната инспекция са взели и проби от водите от централния водопровод, плувния басейн и са взети проби от персонала на хотела за микробиологично изследване. От тях няма заболели.
Не се е наложило лечение на децата в болнично заведение.
Говорителят на на Центъра за спешна медицинска помощ в София Катя Сунгарска потвърди, че снощи са прегледани 19 деца, а другата част са прегледани днес. Родителите са уведомени и поетапно са ги прибрали.
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)