40-годишен мъж – пациент на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов", чиято проба е била положителна за COVID-19, е издъхнал този следобед след внезапно спиране на сърцето.
Мъжът е постъпил в лечебното заведение преди два дни със симптоматика на новия коронавирус в среднотежко състояние. Веднага е бил диагностициран с двустранна пневмония, а по-късно е потвърден и COVID-19.
Министерството на здравеопазването и болница "Пирогов" изказват съболезнования на семейството и близките на починалия мъж.
Бъдещето на детската болница: И здравното ведомство ще проверява проектирането на педиатрията
Доайенът на вестникарството на 90: Любен Генов получи Почетния знак на президента
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"