Върховната администартивна прокуратура (ВАП) се самосезира по информация в медиите за ограничаване на достъпа до морски плажове "Русалка - бейби плаж", "Русалка - централен" и "Русалка - каяк".
В хода на работата по преписката ВАП сезира министъра на туризма с оглед правомощията му за извършване на проверки и налагане на санкции при нарушения на Закона за устройство на Черноморското крайбрежие.
На 13 юли ВАП е уведомена от министъра на туризма, затова че е установено нарушение, изразяващо се в ограничаване на правото на гражданите на свободен и безплатен достъп до морските плажове.
На нарушителя - търговско дружество и наложена е имуществена санкция в размер на 5000 лв.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?