77-та годишинина от спасяването на българските евреи беше почетена с тържествени ритуали в столицата.
Церемонията пред паметните плочи на царското семейство в София беше организирана от членове на Клуба на приятелите българи и евреи, Българо-еврейския научен институт и още няколко дружества.
Цветя пред Паметника на спасението поднесоха кметът на столицата Йорданка Фандъкова, зам.-министър Георг Георгиев и председателят на Организацията на евреите в България "Шалом" Александър Оскар.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите