90-годишна жена даде близо 10 000 лв. на ало измамници. По случая са задържани 44-годишен мъж и 39-годишна жена в плевенското село Вълчитрън.
След поредица от телефонни обаждания към 90-годишна жена, която живеела сама, те успели да измъкнат сумата от 9750 лв.
При разследването служителите на ОДМВР - Плевен са намерили освен паричната сума, моторното превозно средство, с което са се придвижвали извършителите, както и други веществени доказателства.
Лицата са обвинени в извършена измама в съучастие. С постановления на наблюдаващия прокурор са задържани за срок до 72 часа.
Районна прокуратура – Плевен е внесла искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо тях. Работата по случая продължава.
Софийската опера почита Гена Димитрова и Никола Гюзелев с емблематичния спектакъл "Дон Карлос"
Студент направи електронно табло за 50 евро, което показва движението на автобусите в Пловдив
Православният свят отбелязва Цветница – празник на вярата, надеждата и смирението
Експлозиви са открити край "Турски поток" в Сърбия, прекъсване би оставило Унгария без газ