Абърдийн с Димитър Митов навакса изоставане от два гола за равенство като гост срещу шампиона Селтик

Българският национал остана на терена през всичките 90 минути на двубоя на "Селтик Парк".

димитър митов нашият отбор върви правилната посока
Снимка:
20:06, 19.10.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Вратарят Димитър Митов беше титуляр при равенството 2:2 на Абърдийн при гостуването срещу Селтик в мач от осмия кръг на първенството в Шотландия. Българският национал остана на терена през всичките 90 минути на двубоя на "Селтик Парк".

Шампионите започнаха по-активно и в 24-ата минута японецът Рео Хатате се разписа във вратата, пазена от Митов. Само три минути след това неговият сънародник Кього Фурухаши удвои аванса за Селтик.

Пет минути след началото на второто полувреме словенецът Естер Соклер върна един гол в полза на "доновете".

След точно един час Греъм Шайни изравни, а попадение на Дюк в 70-ата минута беше отменено заради игра с ръка и намеса на видео асистент реферите.

В заключителните минути на двубоя в Глазгоу стражът Димитър Митов се намеси решително след опит за гол с глава от страна на Адам Айда.

След това равенство Селтик и Абърдийн имат по 22 точки на върха в класирането във Висшата лига. Головата разлика на "зелено-белите" е по-добра и воденият от мениджъра Брендън Роджърс състав заема лидерската позиция до момента.