Адетокунбо вкара 54 точки, а Милуоки обърна ЛА Клипърс

11:18, 03.02.2023
Чете се за: 02:30 мин.
адетокунбо вкара точки милуоки обърна клипърс

Гръцката звезда на Милуоки Бъкс Янис Адетокунбо записа дабъл-дабъл - 54 точки и 19 борби, за да помогне до своя тим да надиграе със 106:105 като домакин състава на Лос Анджелис Клипърс в поредна среща от редовния сезон в НБА.

Срещата започна много трудно за "елените", които през по-голямата част от двубоя бяха догонващи в резултата, като в средата на третата четвърт дори изоставаха с над 20 точки при 55:76.

До края на частта обаче Бъкс намалиха пасива си до само 9 пункта, а в решителната четвърт стигнаха и до пълен обрат, повеждайки при 106:105.

В заключителните секунди на мача Янис Адетокунбо можеше и да се превърне в големия грешник за домакините, тъй като именно негова грешка 15 секунди преди края подари топката на ЛА Клипърс, но за негов късмет Кауай Ленърд пропусна да отбележи и така победата остана за Милуоки Бъкс.

Адетокунбо закономерно стана най-полезен за победителите, докато Крис Мидълтън и Джру Холидей записаха съответно по 16 и 12.

За гостите от Лос Анджелис пък Норман Пауъл завърши с 26 точки, а Кауай Ленърд приключи със 17 и добави 11 борби, за да оформи дабъл-дабъл.

В класирането Милуоки Бъкс заема 2-то място в Източната конференция с баланс 35-17, докато ЛА Клипърс са 5-и на Запад с 29-26.

Денвър Нъгетс - Голдън Стейт Уориърс 134:117

Монтана 2003 с второ поредно поражение в баскетболната Адриатическа лига за жени
"Галъп": Всеки четвърти българин би емигрирал, ако има необходимите документи за това