Адриан Андреев е четвъртфиналист на двойки на "Чалънджър" в Нидерландия

Адриан Андреев
18:52, 13.07.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Амерсфоорт (Нидерландия) с награден фонд от 45 730 евро.

Българинът и Георги Кравченко (Украйна) победиха Андреа Коларини (Аржентина) и Стефано Травалия (Италия) с 6:3, 6:2 за 58 минути.

По-рано днес Андреев отпадна във втория кръг на сингъл, след като загуби от поставения под №2 в схемата Роберто Карбайес Баена от Испания с 4:6, 4:6. Преди този мач Андреев постигна три поредни победи (две в квалификациите и една в основната схема). Така той заработи 11 точки за световната ранглиста и 730 евро от наградния фонд.

Друг българин Александър Василев записа две убедителни победи на турнира от четвърта категория на ITF във Веска (Чехия).

В първата си среща Василев се наложи с 6:1, 6:1 над Андрий Поритски от Украйна. След това Александър елиминира и №6 в схемата Иржи Чизек от Чехия с 6:4, 6:0. Българинът ще играе на четвъртфиналите срещу друг представител на домакините Юкуб Волески.

Оставиха за постоянно в ареста пияната шофьорка, която помете две коли и патрулка
Официално: Хърватия влиза в еврозоната на 1 януари догодина