Адриан Андреев не успя да спечели титлата на двойки на турнира от сериите "Чалънджър" в Прага

Адриан Андреев
Снимка: Sofia Open
20:36, 27.08.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Адриан Андреев загуби финала на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в чешката столица Прага с награден фонд 32 160 евро.

Българинът и партньорът му от Боливия Муркел Алехандро Делиен Веласко загубиха в спора за титлата от водачите в схемата Влад Виктор Корня (Румъния) и Андрю Полсън (Чехия) с 3:6, 1:6 за 65 минути.

Андреев и Веласко допуснаха четири пробива в двубоя, а началото на срещата се забави заради дъжд в чешката столица. С класирането си за финала двамата спечелиха по 30 точки за ранглистата и 1000 евро от наградния фонд.

Българският тенисист игра финал на двойки за първи път в кариерата си на турнирите от сериите "Чалънджър".

Какво превозват рейсове без пътници? От къде започва погазването на правилата
България с Дий Бост в мача срещу Румъния от предквалификациите за Евробаскет 2025