Адриан Андреев не успя да стигне финала в Генуа

Адриан Андреев
Снимка: Sofia Open
15:51, 25.09.2022

Българският тенисист Адриан Андреев загуби в полуфиналите на турнира от сериите АТР Чалънджър в Генуа, Италия и по този начин пропусна възможността да дебютира на финала в надпревара от тази категория.

21-годишният Андреев бе спрян на крачка от спора за трофея след загуба с 2:6, 4:6 от световния №66 Тиаго Монтейро.

В първия сет бразилецът доминираше и след серия от пет поредни гейма закономерно затвори частта след 6:2.

Втората част бе по-равностойна, макар един ранен пробив да направи разликата между двамата. В крайна сметка след 6:4 и 88 минути на корта Монтейро се класира за финала по-късно днес, където ще спори с победителя в мача между Душан Лайович и Лука Пелегрино.

Програмата в Генуа бе сериозно объркана заради лошото време вчера, което наложи полуфиналите и финалът да бъдат изиграни днес.

Това от своя страна пък попречи на Адриан Андреев да пристигне навреме в София, за да се включи в квалификациите на Sofia Open. Неговото място в пресявките бе взето от Александър Донски, който по-рано днес загуби от Андреас Сепи.