контузия спря адриан андреев старта барселона
Снимка: БФ Тенис
15:39, 24.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в чешката столица Прага с награден фонд 32160 евро.

21-годишният Андреев загуби от германеца Лукас Герх с 4:6, 4:6 за 1:31 час.

Българинът допусна пробив в петия гейм на първия сет, който се оказа достатъчен за съперника му, за да поведе в резултата.

Във втората част Герт взе подаването на Андреев в първия гейм. Българинът имаше възможност за пробив в десетия, но не успя да се възползва и германецът затвори двубоя с втория си мачбол.

Андреев заработи 530 евро и 4 точки за световната ранглиста, в която заема 326-ото място.

По-рано днес друг български състезател Виктор Марков се класира за четвъртфиналите при юношите на турнира от първа категория на ITF в Панчево (Сърбия).

Българинът направи обрат и победи с 3:6, 6:3, 7:5 Михал Крайчи от Словакия. В първия кръг Марков направи друг страхотен обрат и победи №2 в схемата Никола Зекич от Сърбия с 6-7(4), 7-5, 6-1.

Срещите от втория кръг на Илиян Радулов и Адрияно Дженев бяха отложени за днес.

№3 в схемата Радулов ще играе срещу Алекса Писарич от Сърбия. Дженев пък ще играе срещу №7 в схемата Патрик Шоен от Швейцария.

При девойките Елизара Янева поведе със сет, но загуби във втория кръг с 6-1, 2-6, 1-6 от петата поставена Миа Ристич от Сърбия.