Адриан Андреев отстъпи на бивш № 45 в света на старта в Брауншвайг

адриан андреев загуби старта квалификациите монтерей
Снимка: БФ Тенис
16:58, 05.07.2022
Чете се за: 01:00 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Брауншвайг (Германия) с награден фонд 134920 евро.

Квалификантът Андреев загуби от представителя на домакините Максимилиан Мартерер с 3:6, 2:6 за 86 минути.

21-годишният софиянец навакса ранен пробив пасив, но след 3:3 бившият номер 45 в света левичар Мартерер взе осем от следващите девет гейма по пътя си към крайната победа.

Андреев все пак заработи 1320 евро и 5 точки за световната ранглиста, в която заема 362-ото място в момента.

Единият от побойниците в Галиче остава в ареста, другият под надзор при детска педагогическа стая
Пожар горя в три сгради в центъра на Русе (Снимки)