Айнтрахт Франкфурт и Борусия Дортмунд поделиха точките след голово реми

"Орлите" не успяха да задържат аванс от два гола, като "жълто-черните" спечелиха точка от двубоя с гол в 82-ата минута

18:30, 29.10.2023
Чете се за: 02:20 мин.
Омар Мармуш Мат Хумелс Борусия Дортмунд Айнтрахт Франкфурт

Сблъсъкът между Айнтрахт Франкфурт и Борусия Дортмунд от 9-ия кръг на Бундеслигата завърши при резултат 3:3. "Орлите" не успяха да задържат аванс от два гола, като "жълто-черните" спечелиха точка от двубоя с гол в 82-ата минута.

Домакините получиха дузпа още в 8-ата минута на стадион "Дойче Банк Парк" във Франкфурт за игра с ръка на Мариус Волф. Омар Мармуш откри резултата с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

Възпитаниците на Дино Топмьолер удвоиха аванса си в 24-ата минута. Омар Мармуш отново бе точен, след като завърши отлично изградена атака на "червено-черните".

Гостите успяха да намалят пасива си в добавеното време на първото полувреме. Марсел Забицер стреля по земя в далечния долен ъгъл на противниковата врата.

До края на първата част Омар Мармуш пропусна отлична възможност да оформи хеттрик. Негов шут по земя се отби от лявата греда.

След паузата Юсуфа Мукоко възобнови равенството. Нападателят се появи на почивката и се разписа след само 9 минути игра.

Домакините показаха борбеност и отново поведоха в резултата. Фарес Шаиби получи пас в наказателното поле и стреля по диагонала за 3:2.

Гостите обаче си заслужиха точка от двубоя с попадение в 82-ата минута.Юлиан Бранд засече от движение прострелно подаване във вратарското поле на Карим Адейеми.

Борусия Дортмунд заема 4-ата позиция в класирането с актив от 21 точки. Айнтрахт Франкфурт се намира на 7-ото място в подреждането с 14 пункта.

Заради недостиг на бюлетини: За кратко е бил прекратен изборният процес в едно населено място
Ниска избирателна активност в Пловдив, най-активни са гласоподавателите в "Столипиново"