Айнтрахт Франкфурт удари Щутгарт и стана вторият финалист в турнира за Купата на Германия

23:46, 03.05.2023
Чете се за: 02:25 мин.
айнтрахт франкфурт удари щутгарт стана вторият финалист турнира купата германия

Отборът на Айнтрахт стана вторият финалист в турнира за Купата на Германия, след като се наложи с 3:2 като гост в полуфиналите срещу Щутгарт.

На своя "Мерцедес-Бенц Арена" домакините започнаха по-силно и поведоха в резултата в 19-а минута чрез Тиаго Томаш.

През второто полувреме гостите от Франкфурт излязоха променени на терена и само в рамките на четири минути между 51-ата и 55-ата стигнаха до пълен обрат благодарение на головете на Еван Н'Дика и Даичи Камада.

Футболистите на Оливер Гласнер дори съумяха да увеличат преднината си в 77-а минута, когато Рандал Коло Муани беше точен от дузпа за 3:1, доближавайки максимално своя тим до крайния успех.

От Щутгарт обаче не бяха казали последната си дума и намалиха пасива си пет минути по-късно след попадение на Енцо Мийо, което вдъхна надежда на домакинските привърженици.

Техните амбиции обаче бяха охладени малко преди края на редовното време, когато Борна Соса бе изгонен за втори жълт картон, което остави "швабите" с 10 души. Макар и с човек по-малко те все пак можеха да се доберат до продължения, когато в добавеното време на топката се докосна на ръката на футболист от гостите в наказателното поле. След преглед на ситуацията с ВАР обаче арбитърът Даниел Шлагер прецени, че дузпа няма и така победата остана за Айнтрахт Франкфурт.

По този начин "орлите" си гарантираха място в големия финал на "Олимпиащадион" в Берлин на 3 юни, където техен съперник ще бъде действащият носител на трофея РБ Лайпциг, който вчера разби с 5:1 състава на Фрайбург.

Ман Сити си върнаха върха във Висшата лига, Ливърпул с ценен успех в битката за Европа
Барселона си осигури място във финалната четоворка на Евролигата след трети последователен успех над Жалгирис