Айнтрахт Франкфурт започна сезона в Бундеслигата с победа

20:27, 20.08.2023
Чете се за: 01:27 мин.
два бързи гола коло муани изпратиха айнтрахт полуфиналите купата германия

Айнтрахт Франкфурт победи Дармщад с минималното 1:0 в мач от първия кръг на Бундеслигата. Коло Муани осигури трите точки за тима си.

Победното попадение за победителите дойде в 40-ата минута. Филип Макс отправи успоредно на голлинията подаване във вратарското поле, където Коло Муани изпрати топката в празната врата.

След почивката гостите бяха близо до това да си тръгнат с точка от стадион "Дойче Банк Парк" във Франкфурт, но Лука Файфер стреля с глава в лявата греда.

Победата отреди 7-ото място в класирането за Айнтрахт Франкфурт с еднакъв актив с Борусия Дортмунд. На тима предстои гостуване на Левски в квалификационен мач за влизане в групите на Лигата на конференциите. Дармщад заема 14-ата позиция в подреждането с идентичен актив с Кьолн.

В друг шампионатен мач, игран по-рано днес, Унион Берлин победи Майнц с 4:1.