Академик Пловдив победи Шоутайм в женското баскетболно първенство

Пловдивският тим стартира с победа двубоите във втората четворка от втората фаза от шампионата

Академик Пловдив
17:23, 27.01.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Академик Пловдив постигна първи успех във втория етап от първенството на България по баскетбол за жени, след като надигра състава на Шоутайм с 67:62 (19:17, 10:10, 24:12, 14:23) като домакин в зала „Олимпиада“.

По този начин пловдивският тим стартира с победа двубоите във втората четворка от втората фаза от шампионата.

Срещата започна равностойно и след първата част Академик имаше едва 2 точки преднина - 19:17. Във вторите десет минути преобладаваха грешките и от двата тима, което предопредели ниската резултатност - 10:10. По този начин почивката дойде при аванс от 29:27 в полза на домакините.

Третата четвърт се оказа ключова за крайния изход от срещата. Отборът на Академик показа много по-добра ефективност в нападение след паузата и спечели категорично третата част с 24:12. В последните десет минути гостите от Варна опитаха да наваксат изоставането си, но не съумяха да го сторят и така Академик се поздрави с успеха – 67:62.

Най-резултатна за победителките стана Маргарита Чипова с 21 точки, а Анастасия Калева реализира 16 точки, към които прибави и 19 борби.

За тима на Шоутайм Габриела Ангелова вкара 22 точки.

Четири българки продължават на четвъртфиналите на двойки на турнир по бадминтон в Исландия