Аксел Витсел донесе минимална победа на Борусия Дортмунд в отложения мач с Майнц

Борусия Дортмунд
21:34, 16.03.2022

Борусия Дортмунд победи Майнц 05 с 1:0 в отложен мач от 25-ия кръг на Биндеслигата. Срещата бе отложена заради болни от коронавирус играчи и треньори в тима на Майнц. Аксел Витсел отбеляза победното попадение.

През първата част "жълто-черните" бяха автори на единствения точен удар.

След почивката в игра за гостите се завърна Ерлинг Холанд, който пропусна последните шест мача на тима си поради контузия.

В 87-ата минута атаките на възпитаниците на Марко Розе дадоха резултат. Аксел Витсел стреля от вътрешността на наказателното поле, за да донесе победата на своя отбор.

През втория дял на сезона Борусия Дормунд е отбора запазил най-много сухи мрежи - 4.

Борусия Дортмунд остава на втората позиция в класирането с актив от 56 точки, с 4 по-малко от лидера Байерн Мюнхен. Майнц е 10-и в подреждането с 34 пункта, но има отложен мач с Аугсбург.