Алавес надви Гранада у дома

алавес надви гранада дома
09:28, 25.11.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Алавес победи Гранада с 3:1 в първия мач от 14-ия кръг в испанското футболно първенство.

Домакините от Витория-Гастеис успяха да извлекат максимума от ситуациите, които създадоха особено през първото полувреме, в което до голяма степен решиха изхода от мача.

Баските поведоха в 11-ата минута след автогол на Раул Торент, а в Абдеррахман Ребах покачи на 2:0.

Алавес стигна до третия си гол в срещата десет минути след почивката чрез Саму Омородион, а в края на двубоя Гранада отбеляза почетното си попадение чрез албанеца Мирто Узуни от дузпа.

В класирането в Ла Лига Алавес е на 12-о място с 15 точки, докато Гранада е на предпоследната 19-а позиция със 7.

Ваня Григорова: Днес, утре и в понеделник се търси нова сглобка в Столична община