Българският тенисист Александър Лазаров загуби в решителния кръг на квалификациите за Чалънджъра на клей в Сплит, Хърватия, след като отстъпи на шведа Елиас Имер.
Лазаров допусна поражение с 4:6, 4:6 за 1 час и 39 минути игра в равностоен двубой и по този начин не успя да се класира за основната схема в Сплит.
В първия сет Имер на два пъти повеждаше с пробиви, но българският тенисист успяваше се връщаше в битката и за втори път стигна до равенството при 4:4. За съжаление, в деветия гейм четвъртата ни ракета отново загуби подаването си, което се оказа фатално за развоя на първата част, спечелена от шведа с 6:4.
Във втората пък и двамата тенисисти бяха стабилни на сервис, за да се стигне отново до деветия гейм, в който Лазаров пак допусна да бъде пробит, а след това на свое подаване Елиас Имер нямаше проблем да сложи точка на спора.
Така, Александър Лазаров приключи участието си на Чалънджъра в Сплит с една победа и една загуба в квалификациите, след като вчера българинът надигра с 6:3, 6:2 Никола Милоевич от Сърбия.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Анас Маздрашки се класира за четвъртфиналите в Гандия след втори пореден успех
Валерия Гърневска и Рафаела Симеонова защитиха титлата си на двойки на държавното първенство
Джордж Лазаров и Валерия Гърневска достигнаха до четвъртфиналите на Държавното първенство
Антъни Генов е полуфиналист на двойки на турнира от сериите "Чалънджър" в Корденонс
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове