14:55, 10.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.
александър лазаров класира основната схема турнира сериите чалънджър роан
Снимка: БФ Тенис

Българският тенисист Александър Лазаров загуби в решителния кръг на квалификациите за Чалънджъра на клей в Сплит, Хърватия, след като отстъпи на шведа Елиас Имер.

Лазаров допусна поражение с 4:6, 4:6 за 1 час и 39 минути игра в равностоен двубой и по този начин не успя да се класира за основната схема в Сплит.

В първия сет Имер на два пъти повеждаше с пробиви, но българският тенисист успяваше се връщаше в битката и за втори път стигна до равенството при 4:4. За съжаление, в деветия гейм четвъртата ни ракета отново загуби подаването си, което се оказа фатално за развоя на първата част, спечелена от шведа с 6:4.

Във втората пък и двамата тенисисти бяха стабилни на сервис, за да се стигне отново до деветия гейм, в който Лазаров пак допусна да бъде пробит, а след това на свое подаване Елиас Имер нямаше проблем да сложи точка на спора.

Така, Александър Лазаров приключи участието си на Чалънджъра в Сплит с една победа и една загуба в квалификациите, след като вчера българинът надигра с 6:3, 6:2 Никола Милоевич от Сърбия.