Александър Лазаров отпадна в квалификациите на "Чалънджър" в Баня Лука

лазаров финалист двойки хърватия
Снимка: БФ Тенис
17:37, 22.08.2022

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Лазаров загуби във втория решителен кръг от квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд 45730 евро.

Лазаров претърпя поражение от водача в схемата на пресявките Кимер Копеянс (Белгия) с 6:7(4), 4:6 за 106 минути на корта.

Българинът навакса ранен пробив пасив, а при 6:5 гейма пропусна сетбол при подаване на съперника. В последвалия тайбрек Копеянс успя да спечели след серия от три поредни разигравания.

Във втората част белгиецът сервираше за победата при 5:3, но Лазаров отрази мачбол и успя да върне пробива. В следващия гейм, обаче, Копеянс отново реализира брейк, а си осигури място в основната схема.

Българинът все пак заработи 2 точки за световната ранглиста и 225 евро.

Войната в Украйна и енергийни въпроси са в центъра на визитата на германския канцлер в Канада