Александър Лазаров се завърна на корта със загуба срещу бивш номер 16 в света

Поставеният под №4 Димитър Кузманов се отказа още след първия гейм в мача си срещу американския квалификант Райън Сегерман.

димитър кузманов александър лазаров стартират участието основната схема сингъл sofia open 2023
17:34, 21.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Александър Лазаров отпадна на старта на турнира на клей от сериите Чалънджър в Скопие с награден фонд 74 825 евро.

Българинът, който участва на първия си турнир от сериите Чалънджър от година насам, отстъпи на бившия №16 в света Марко Чекинато със 7:6(5), 6:1. Срещата продължи час и 40 минути.

Участващия с „уайлд кард" Александър Лазаров поведе с 3:1 в първия сет, но допусна обрат до 4:3. Малко по-късно той имаше аванс от 6:5 след нов пробив, но Чекинато бързо върна пробива и спечели сета след тайбрек.

Във втората част българинът намали за 2:1, след което италианският тенисист направи серия от четири гейма и спечели с крайното 6:1.

Поставеният под номер 4 Димитър Кузманов също приключи участието си в първия кръг след като се отказа след първия гейм срещу американския квалификант Райън Сегерман при резултат 0:1 и 7 минути игра.

Александър Донски, който не успя да преодолее квалификациите на сингъл, отпадна в първия кръг на надпреварата на двойки.

Донски в тандем с Константин Битун Кузмин (Франция) загубиха от Марко Бортолоти (Италия) и Дейвид Пел (Нидерландия) с 6:7(4), 4:6 за час и 43 минути.

Националният вратар на Северна Македония е преминал медицински тестове във Валенсия