Александър Лазаров започна с победа в Румъния

Александър Лазаров
19:44, 03.08.2022
Чете се за: 01:02 мин.

Националът на България по тенис Александър Лазаров се класира за втория кръг на турнира на червени кортове в Питещи (Румъния) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Лазаров победи на старта Влад Брязу от Румъния с 4:6, 6:1, 6:2. Срещата продължи 2 часа и 3 минути.

Алекс изпусна преднина от 4:2 в първия сет и го загуби с 4:6. След това Лазаров направи серия от осем поредни гейма за да спечели втората част с 6:1 и да поведе в третата с 2:0. Българинът направи още един пробив и затвори мача с 6:2.

Предната седмица Лазаров игра финал турнира в грузинската столица Тбилиси, а преди това спечели титлата на турнира от ITF в София.

Пожар в голям търговски център в Пловдив (ВИДЕО)
Зафиров: Назначаването на тримата министри в служебния кабинет е в нарушение на устава на БСП