ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Александър Лукашенко подготвя гражданите на Беларус за оттеглянето си от президентския пост

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:02 мин.
По света
александър лукашенко подготвя гражданите беларус оттеглянето президентския пост
Слушай новината

Президентът на Беларус Александър Лукашенко заяви, че подготвя гражданите за бъдещото си оттегляне от поста на държавен глава.

"Всички си мислят следното: "30 години са много, това е лудост". Има само няколко души, които работят по 30 години (като президенти). И хората свикнаха с това: той е тук и никой друг... Погрешно е. Подготвям хората за този ход (напускането на президентския пост), не искам да има разочарование или провал", каза Лукашенко в интервю за телевизия "Русия-1", цитирано от БТА.

Александър Лукашенко е начело на Беларус от 1994 г. насам. Последните президентски избори в страната - от 2020 година, бяха белязани от протести и съмнения около честността на вота. Непосредствено след изборите основният опонент на Лукашенко - опозиционният водач Светлана Тихановская напусна Беларус.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?