Първо Всебеларуско народно събрание
Опозицията е имала планове да окупира окръг Кобрин и да поиска подкрепата на НАТО. Това заяви президентът на Беларус Александър Лукашенко по време на първото Всебеларуско народно събрание.
Държавният глава изрази недоумение защо точно това място, като каза, че то дори не е граничен район.
Лукашенко не поясни какви са били плановете на опозицията след превземането на района. Реално опозиция в страната няма.
Несъгласните с режима са или в затвора, или в чужбина.
Лукашенко предупреди онези, които планират да атакуват Беларус, да не забравят, че имат роднини в страната и да не застрашават близките си.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата