Александър Везенков бе титуляр при втората загуба на Сакраменто Кингс в контролите

Българинът се отличи със 7 точки, от които една тройка от четири опита, 3 борби и 1 асистенция

Александър Везенков
08:10, 12.10.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Българският национал Александър Везенков игра 21:46 минути за тима Сакраменто Кингс, който загуби и втората си контрола от предсезонната подготовка в Националната баскетболна асоциация (НБА). "Кралете" отстъпиха пред Лос Анджелис Лейкърс със 101:109 (28:30, 23:20, 28:40, 22:19) в двубой, който се игра в Анахайм пред 10830 зрители.

Везенков започна като титуляр и се отличи със 7 точки, от които една тройка от четири опита, 3 борби и 1 асистенция.

Най-резултатен за Сакраменто беше Де'Арън Фокс с 18 точки, Харисън Барнс добави 15, а по 10 се отчетоха Домантас Сабонис и Крис Дуарте.

За "езерняците" Д'Анджело Ръсел реализира 21 точки и направи 8 асистенции, а 18 вкара Гейб Винсънт.

С два наказателни удара на Фокс Сакраменто поведе с 51:50 на почивката. "Кралете" изиграха слаба третата част, която загубиха с 28:40, а в последните десет минути не успяха да накаксат пасива си и загубиха срещата.

Двубоят пропусна голямата звезда на Лейкърс ЛеБрон Джеймс, който остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

В първата си проверка Сакраменто загуби като гост на Торонто Раптърс с 99:112 (35:35, 20:34, 19:26, 25:17) във Ванкувър. Тимът ще изиграе общо пет контроли преди началото на сезон 2023/2024 в Националната баскетболна асоциация, като в следващата е срещу Голдън Стейт на 16 октомври сутринта българско време.