Александър Везенков се завърна в игра при загуба на Олимпиакос в Евролигата

11:56, 04.12.2020
Чете се за: 00:47 мин.
Баскетбол
александър везенков завърна игра загуба олимпиакос евролигата

Гръцкият тим допусна поражение при визитата си на ЦСКА Москва (Русия) с 61:80 (19:20, 10:19, 9:17, 23:24) в двубой от 12-ия кръг на редовния сезон на Евролигата.

В игра за "червено-белите" се завърна българският национал Александър Везенков, след като преболедува COVID-19. Крилото се появи на паркета в края на първата част и се отчете с 2 точки и 1 борба за 9 минути на игрището.

Успехът за домакините дойде след силна втора и трета четвърт, през които московчани натрупаха голям аванс.

Най-резултатен за руския тим стана Майк Джеймс с 16 точки, 7 борби и 7 асистенции, докато за гостите от Олимпиакос по 10 точки вкараха Хасан Мартин и Йоргос Притезис.

За ЦСКА Москва това бе девета победа в турнира, благодарение на която оглави класирането в Евролигата.

Тимът от Пирея пък заема десета позиция с баланс 5-5, а в следващия си мач от турнира ще гостува на втория в класирането Барселона на 8 декември.

В друга среща от изминалата вечер Фенербахче (Турция) надигра със 73:65 като гост над Зенит (Санкт Петербург), след 17 точки на Ян Весели.

В третата част при аванс от 47:32 в полза на гостите, Зенит направи серия от 18:0 точки и направи обрат, но след това отново изпусна инициативата, въпреки 16-те точки на Кевин Пангос.

Към момента Зенит има баланс от шест победи в девет мача и заема 6-то място в класирането, след като няколко мача на тима бяха отложени заради коронавирус. Фенербахче пък е на 12-то място с баланс 5-7.