При мъжете златното отличие завоюва Александър Златков.
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин спечели титлата при жените на държавното първенство по фигурно пързаляне за всички възрасти, което се провежда в Зимния дворец в София.
Представителката на клуб Танци на лед Денкова-Стависки събра сбор от 189.85 точки, след като беше първа и в кратката и във волната програма с оценки съответно 62.47 и 127.38 точки. Тя стана шампионка на страната за осми път в кариерата си.
Втора се нареди съотборничката ѝ Кристина Григорова със 147.84, а трета е Галена Тодорова (Варна) със 116.21.
При мъжете златното отличие завоюва Александър Златков (Елит) с 209.50 точки, следван от съотборника му Беат Шюмперли със 177.38 и Филип Каймакчиев (Айс Пик) със 153.43 точки.
Деян Михайлов от Елит стана шампион при юношите със 159.48 точки, а втори и трети са съответно представителите на Славия Росен Пеев със 113.83 и Калоян Налбантов с 84.38 точки.
При девойките първа е Лия Любенова (Елит) със 143.23 точки, пред Киара Христова (Танци на лед Денкова-Стависки) със 141.11, Криста Георгиева (Елит) със 133.44 точки и други. В категорията участваха 16 състезателки.
Държавното първенство по фигурно пързаляне продължава в събота и в неделя с по-малките възрастови групи.
Министерството на младежта се разбра с ФИДЕ за отлагане на санкциите срещу българските шахматисти
Чепеларе посреща елита на спускането с първия кръг от Maxxis BG Downhill Series 2026
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Невиждани горещини в Западна Европа: Влакове спират, а училища отменят занятия (СНИМКИ)