Амиго Северозапад не успя да се класира за основната фаза от Шампионската лига по футзал

Шампионът на България претърпя пораежние в последния решителен мач.

16:26, 24.08.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Амиго Северозапад
Снимка: Амиго Северозапад

Амиго Северозапад завърши квалификациите на турнира по футзал Шампионска лига със загуба. Възпитаниците на Делян Койчев загубиха от Футзал Минерва с 2:5, с което завършиха на второ място в групата си.

Попаденията в срещата дойдоха през второто полувреме. Капитанът Роалд Халими откри резултата в 31-ата минута.

Шампионът на България се нуждаеше от задължителна победа, за да оглави класирането и вкара в игра пети полеви футболист. Даниел Мачадо обаче покачи аванса на гостите на 2:0. Роалд Халими удвои головата си сметка в 36-ата минута, след като шутира от собствената половина и изпрати топката в опразнената врата.

В заключителните минути българите показаха офанзивната си мощ и стигнаха до два гола дело на Цветелин Анжелов и Васил Кефа.

Швейцарците отбелязаха нови два гола във финалните 30 секунди. Роалд Халими оформи хеттрика си, а Витор Юго оформи крайния резултат, отново на празна врата.

Амиго Северозапад завърши на втората позиция в група "Б" с актив от 6 точки, след две победи над Фиорентино и Профутзал Къмри.

Независимост по време на война: Украйна отбеляза мрачно 33-тата си годишнина