Анадолу Ефес отново е шампион в Евролигата, Везенков се размина с 3-ото място

везенков белсти нова победа олимпиакос гърция
09:29, 22.05.2022

Анадолу Ефес победи Реал Мадрид с 58:57 точки във финала на Евролигата и спечели надпреварата за втора поредна година.

Големият залог в мача бе основната причина за ниската резултатност в зала "Щарк Арена" в Белград. Втората четвърт бе най-резултатна за испанския гранд и след 19 точки, играчите на Пабло Ласо водеха с 5 точки на почивката - 34:29.

След паузата "белият балет" вече имаше преднина от 7 точки при резултат 40:31. Турският тим обаче изигра отлична финална част и отбеляза 18 точки, за да осъществи обрат и заслужено се поздрави с победата.

Най-резултатен за победителите бе Василе Мицич с 23 пункта. Именно той бе избран за най-полезен играч (MVP) на финалната четворка. Валтер Тавареш пък записа дабъл-дабъл за Реал Мадрид с 14 точки и 11 борби.

В борбата за 3-ото място взе участие българският национал Александър Везенков. Неговият отбор Олимпиакос обаче отстъпи на Барселона със 74:84.

Макар гръцкият тим да водеше с една точка през втората част, каталунците контролираха играта в хода на мача и заслужено се поздравиха с победата. Александър Везенков започна срещата като титуляр и бе най-резултатният състезател на паркета. Крилото се отчете с дабъл-дабъл след 20 точки и 11 борби за 31:40 минути игра.