Анадолу Ефес се наложи над Барселона като гост в Евролигата

09:51, 14.01.2023
Анадолу Ефес

Анадолу Ефес победи Барселона с 80:75 точки в мач от 19-ия кръг на Евролигата.

Гостите стартираха силно двубоя в зала "Палау Блауграна" в Барселона и спечелиха първата четвърт с 21:9. През втората част каталунците бяха по-резултатни, макар само с точка и след 19:18 изоставаха с 11 пункта на почивката.

След паузата преднината на турският гранд нарасна до 18 точки. Възпитаниците на Шарунас Ясикевичус осъществиха серия от 14 поредни точки в заключителната четвърт, но това не им помогна да избегнат поражението.

Най-резултатен бе Шейн Ларкин от състава на победителите със 17 точки.

Барселона заема 4-ата позиция в класирането с актив от 12 победи и 7 загуби, колкото има и вторият Олимпиакос с Александър Везенков в състава си. Анадолу Ефес се намира на 8-ото място в подреждането с 1о успеха и 9 поражения.