Андерлехт направи реми с Брюж в дербито на Белгия

андерлехт направи реми брюж дербито белгия
16:42, 15.01.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите Андерлехт завърши 1:1 като гост на Брюж в дербито на белгийската Юпилер лига.

Каспер Нилсен изведе Брюж напред в резултата с 68-ата минута, след като бе изведен зад защитата на гостите и с прецизен удар в левия долен ъгъл на вратата се разписа.

В 80-ата минута Андерлехт стигна до равенството, след като Брендън Макеле от "синьо-черните" си вкара автогол при желанието си да изчисти топката при апасна атака на съперника.

В самия край на първата част попадение на Нао Ланг от Брюж не бе зачетено заради положение на засада при консултацията на съдията със системата ВАР.

Въпреки престижното равенство Андерлехт остана на незавидното 11-о място в класирането с 24 точки. Брюж е на 4-а позиция и не е загубил шансове да се бори за място в Шампионската лига.

В следващия кръг Андерлехт приема Зулте Варегем у дома в сряда (18 януари) от 21.45 часа.

Лудогорец приема Андерлехт на 16 януари от 22.00 часа на "Хювефарма Арена" в 1/16-финалите на Лигата на конференциите, като реваншът е седмица по-късно в Брюксел.