Андерлехт загря за домакинството на Лудогорец с успех над Реал Сосиедад

Белгийците стигнаха до победата след обрат.

21:39, 03.10.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Андерлехт

Андерлехт победи Реал Сосиедад с 2:1 в мач от втория кръг на Лига Европа. За белгийския отбор предстои гостуване на Лудогорец в следващия кръг от турнира.

Пабло Мартин даде преднина на тима си още в 5-ата минута. Той засече от воле центриране на Умар Садик и откри резултата на стадион "Реале Арена" в Сан Себастиан.

Луис Васкес възобнови равенството в срещата. Аржентинският нападател бе изведен сам срещу вратаря в наказателното поле и бе точен с удар в далечния ъгъл.

Гостите стигнаха до пълен обрат в 39-ата минута. Тео Леони отправи плътен удар от воле от границата на наказателното поле и направи резултата 2:1.

Домакините бяха близо до изравнителен гол в последната минута на първата част, но Ори Оскарсон стреля в напречната греда.

След почивката Такефуса Кубо можеше да измъкне точка за испанците, но Колин Косманс спаси удара му.

Андерлехт заема 3-ата позиция в класирането с пълен актив от точки. Реал Сосиедад се намира на 24-ото място със само една точка.

Не се намират достатъчно общи линии между българските партии, смята Боряна Димитрова