Анди Мъри грабна първа победа в АТР за тази година

12:17, 02.03.2021
Чете се за: 00:36 мин.
Тенис
анди мъри грабна първа победа атр година

Бившият №1 в света спечели първата си победа в ATP Tour за сезон 2021, след като спечели мача си от първия кръг на турнира от сериите АТР 500 в Ротердам.

Мъри, който участва с "уайл-кард", се справи с местния любимец Робин Хаасе, понастоящем №193 в света, след 2:6, 7:6(2), 6:3 и два часа и половина игра на централния корт.

Нидерландецът Хаасе спечели първия сет категорично с 6:2, пробивайки на два пъти сервиса на Мъри. Шотландецът обаче изравни резултата, след като измъкна втората част в тайбрек.

В решителния трети сет представителя на домакините взе ранен аванс от 3:0 гейма, но докрая британецът беше безпогрешен и спечели следващите шест гейма, за да затвори срещата.

Бившият №1, който е шампион в турнира от 2009 година, пласира 33 печеливши удара, от които шест аса, и в следващия кръг очаква победителя от двубоя Андрей Рубльов-Маркус Гирон.

„Намерих ударите си и в края на мача играх по-добре. Мисля че се движих добре. След толкова дълъг мач и бедрото и сухожилията ми са добре, което е позитивно.“, заяви след срещата Мъри.

Поклонение пред Докторския паметник за загиналите медици в Руско-турската освободителна война