Ангелов и Методиев се класираха за 1/4-финалите на Европейското по бокс за младежи

ангелов методиев класираха финалите европейското бокс младежи
Снимка: БФ Бокс
16:20, 16.04.2022
Чете се за: 00:57 мин.

Любомир Ангелов и Любослав Методиев донесоха нови победи за България на Европейското първенство по бокс за младежи и девойки, което се провежда в зала „София“ в столицата.

Двамата се класираха за четвъртфиналите на турнира и се доближиха на по един успех от спечелване на медал.

На ринг "А", в категория до 67 килограма, Ангелов се наложи с 4:1 съдийски гласа (30:27, 29:28, 29:28, 27:30, 29:28) над представителя на Словакия Самуел Хорват. Така той си осигури двубой с испанеца Суко Кулибали. Двамата ще се срещнат на 19 април.

На ринг "Б" Методиев пък прогресира напред в категория до 54 килограма. Той преодоля съпротивата на чеха Йозеф Слепчик с 5:0 (30:27, 30:27, 29:28, 30:27, 30:27). На 1/4-финалите на 19 април българинът ще мери сили с поляка Никодем Шафарж.

Кирил Петков: За българския интерес е важно РСМ да бъде част от ЕС
Теодора Генчовска: С премиера имаме еднаква позиция относно РСМ