Англия победи Аржентина в първия си мач на световното първенство по ръгби във Франция

англия победи аржентина първия мач световното първенство ръгби франция
09:26, 10.09.2023

Националният отбор на Англия спечели с категоричното 27:10 срещу Аржентина в първия си мач от груповата фаза на световното първенство по ръгби в Марсилия, който бе излъчен НА ЖИВО по БНТ 3.

Преди началото на турнира във Франция, Англия бе с шест загуби в последните си девет мача и допускаше по три есета във всеки един от тях. Картината не изглеждаше по-различна и на старта на двубоя с аржентинците, след като капитанът на европейския тим Том Къри бе изгонен от терена.

Аржентина логично взе преднина две минути по-късно с наказателен гол на Емилиано Бофели, но Джордж Форд открадна шоуто и направи впечатляващ обрат. До края на двубоя той записа шест наказателни гола и три дроп гола, четири от които влязоха само до края на полувремето за 12:3.

Англичаните така и не стигнаха до есе, а аржентинците записаха единственото си след изтичането на редовното време за крайното 10:27.

По-рано Република Ирландия записа цели 12 есета за категорична победа с 82:8 срещу Румъния. Италия надви с 52:8 Намибия, а Австралия се наложи с 35:15 срещу Грузия.

Тази вечер от 18:35 ч. БНТ 3 ще излъчи срещата между световните шампиони от Република Южна Африка и Шотландия!