Англия се класира за полуфиналите на Евро 2022 по футбол при жените

англия класира полуфиналите евро 2022 футбол жените
08:23, 21.07.2022

Националният отбор на Англия се класира за полуфиналите на Европейското първенство по футбол при жените. „Трите лъва“ продължават напред след драматичен развой срещу Испания след продължения.

Англия се наложи с 2:1 на четвъртфинала на „Амекс стейдиъм“. Джорджия Стануей вдигна феновете на крака, когато вкара победното попадение, въпреки че отборът изоставаше до 84-ата минута на редовното време, когато състезателките на домакините успяха да изравнят за 1:1.

Естер Гонсалес Родригес реализира за 1:0 в началото на втората част, но 6 минути преди края на редовното време Ела Туун прати мача в продължения.

С успеха Англия се превърна във фаворит за вдигане на трофея на стадион „Уембли“ на 31 юли. Това обаче преминава през успех срещу победителя от двойката Швеция - Белгия на полуфиналите.

Испания напуска турнира в четвъртфиналната фаза за трети пореден път.

БНТ 3 ще излъчи всички двубои на Евро 2022 при жените до края на първенството. Тази вечер от 22.00 часа можете да гледате Германия - Австрия.

БФС и УЕФА обединиха усилия в борбата с кибертормоза
10:31, 19.04.2024
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Церемонията по откриването на Олимпийските игри в Париж край бреговете на Сена ще продължи близо 4 часа
Чете се за: 01:57 мин.
Борислава Христова с 16 точки при загуба на Сепси във втория дуел от спора за бронзовите медали в Румъния
08:01, 19.04.2024
Павлин Иванов и тимът му Сибиу записаха втори успех в четвъртфиналната серия в румънското първенство
07:39, 19.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.