37-годишният играч прекара пет години в клуба в два периода.
Анхел Ди Мария ще напусне Бенфика след края на сезона. Новината потвърди бившият аржентински национал в профила си в социалните мрежи.
37-годишният играч прекара пет години в Бенфика в два периода, след като се завърна в клуба през 2023-а, а в кариерата си е играл още за Реал Мадрид, Манчестър Юнайтед, Пари Сен Жермен и Ювентус.
"Много боли да завърша по този начин след толкова дълга година. Това беше последният ми шампионатен мач с тази фланелка и съм горд, че успях да я нося отново", написа Ди Мария в профила си в Инстаграм.
"Все още има финал в неделя и ще отидем там с цялото си желание да го спечелим. Заедно, както винаги. Благодаря за подкрепата, фенове на Бенфика", добави той.
Бенфика играе срещу Спортинг на финала за Купата на Португалия на 25 май, преди да започне кампанията си на световното клубно първенство в САЩ на 16 юни.