България завърши надпреварата с четири отличия.
Ансамбълът на България спечели бронзов медал на финала с три обръчи и два чифта бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).
София Иванова, Магдалина Миневска, Рая Божилова, Емилия Обретенова и Магдалена Вълкова, които останаха осми в многобоя, допуснаха грешка и получиха оценка от 26.750 точи (трудност 13.100; артистичност 7.500; изпълнение 6.150), която им отреди третата позиция.
Златото взе Испания с 27.950 точки, а на второ място е Русия (неутрален статут) със същата оценка като българките - 26.750, но с по-висока стойност за изпълнение - 6.700.
Ева Брезалиева също участва в Баку, но не успя да стигне до финалите.
Така България завършва надпреварата с четири отличия - едно сребърно и три бронзови, след второто място на Стилияна Николова на финала на обръч, третото на топка и третото в многобоя.
Чепеларе посреща елита на спускането с първия кръг от Maxxis BG Downhill Series 2026
България обяви състава си за Балканиадата по лека атлетика до 18 години в Нове Место
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив