Ансамбълът ни завърши на пето място в многобоя на Световната купа в Атина

Златото взе Израел с актив от 68.100 точки. Сребърният медал завоюваха представителките на Китай със сбор от 66.400 точки, а с бронза се окичи Италия с 65.850.

ансамбълът българия завърши седмо финала ленти топки световното първенство художествена гимнастика
22:38, 23.03.2024

Ансамбълът на България завърши на пето място в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция).

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева днес показаха композицията си с две топки и три ленти. Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева допуснаха грешки и в двете съчетания и с общ резултат от 62.250 (32.200 на пет обръча и 30.050 на три ленти и две топки) се наредиха на пето място в класирането за многобоя на първата за сезона Световна купа.

Българките ще участват на един от двата финала утре. С 30.050 точки (трудност 16.500; артистичност 7.100; изпълнение 6.750) и с пети по сила резултат ансамбъл жени ще играе за медалите на три ленти и две топки.

Съдия за България на това състезание е Християна Тодорова.