"Демократична България" е готова за разговор с "Има такъв народ", когато стане ясно окончателното разпределение на силите, каза Антоанета Цонева.
Тя уточни, че в момента няма такива консултации с ИТН, но след като излязат резултатите, е нормално разговори да започнат за политики и за формиране на кабинет.
"Не бих го нарекла липса на диалог, по-скоро не сме установили такъв тип на взаимодействие, каквото ние очакваме, да могат нашите експертни групи да разговарят за законопроекти, върху политики и върху такава организация на дневния ред и на парламента, и на изпълнителната власт, която да направи много бързо каквото е нужно", каза Цонева.
Според нея след 45-ия парламент "Демократична България" показва трайна тенденция и тренд нагоре.
"Виждаме от прогнозните резултати, че всъщност нашите усилия са имали смисъл. Това е важно, защото "Демократична България" е носителят на основния дневен ред на промяната. Трендът при нас е толкова значителен, че няма как да не го отбележим", коментира още Цонева.
ВСИЧКО ЗА ДЕНЯ НА ВОТА ЧЕТЕТЕ ТУК
Движение "Трети март" започна процедура по създаване на политическа партия
Георги Първанов: И да се озъртам не мога видя лидер, който ще изведе страната на нов път
Полицаи от Кюстендил разбиха престъпна група за разпространение на наркотици