Антоанета Костадинова и Мариета Канева спечелиха титлите в последния ден на "Гран при" София

антоанета костадинова мариета канева спечелиха титлите последния ден гран софия
17:09, 05.02.2024

Антоанета Костадинова спечели златния медал на пистолет, а Мариета Канева триумфира на пушка в супер финалите от последния ден на международния турнир по спортна стрелба - Гран при София.

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Костадинова бе най-прецизна във финала с 240.5 точки, следвана от Николай Панов с 236.1 и Мирослава Минчева с 215.1 точки.

На пушка Мариета Канева спечели финала с 250.5 точки, оставяйки зад себе си Антон Ризов с 248.0 и Ивана Вълкова с 227.3 точки.

Състезанието от веригата "Гран при" в София се проведе в спортната зала над Военна академия „ Г.С. Раковски“, а наградния фонд на надпреварата беше в размер на 10 000 лева.

Тейлър Суифт пише история на наградите "Грами" (СНИМКИ)