Антоанета Костадинова спечели сребърен медал на 25 м. малокалибрен пистолет на Европейските игри

антоанета костадинова зае шесто метра въздушен пистолет европейските игри полша
Снимка: АРХИВ БНТ
13:59, 26.06.2023

Антоанета Костадинова завоюва сребърен медал на Европейските игри в Полша. На 25 метра малокалибрен пистолет олимпийската вицешампионка остана на точка от титлата.

Българката поведе след шестата серия във финалите с точка пред Ана Куракаки. В седмата гъркинята изравни в престрелката за златото и в последната двете влязоха с по 23 точки. В нея при последния изстрел нашата състезателка сгреши и с 26 точки остана със среброто. Гъркинята спечели златото с 27 точки.

Другата ни представителка Мирослава Минчева се нареди 28-а в квалификациите с 566 т.

Преди два дни Антоанета Костадинова и Самуил Донков спечелиха бронзов медал в микса на 10 метра пистолет. Костадинова завърши на шесто място на 10 метра въздушен пистолет.

С отличието днес България вече има три медала, след сред среброто на Ивет Горанова на карате и бронза на Антоанета Костадинова и Самиел Донков в микса на спортна стрелба на 10 м. пистолет.

Грузинската състезателка Нино Салуквадзе записа отново името си в олимпийската история, като спечели квота за Париж 2024 и ще участва на десета поредна олимпиада. Тя обаче не намери място в битката за медалите днес в стрелбата с малокалибрен пистолет.