Антоанета Костадинова зае шесто място на 10 метра въздушен пистолет на Европейските игри в Полша

антоанета костадинова зае шесто метра въздушен пистолет европейските игри полша
07:41, 23.06.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Сребърната медалистка от Олимпийските игри в Токио в спортната стрелба Антоанета Костадинова завърши на шесто място на 10 метра въздушен пистолет на Европейските игри в Краков, Полша.

Във финала Костадинова постигна резултат от 196,2 точки, а шампионка стана Клаудия Бреш от тима на домакините от Полша.

В същата дисциплина Мирослава Минчева остана извън финалите. Тя постигна 566 точки в квалификациите, което и осигури 21-во място. Резултатът на Костадинова в квалификацията бе 576 точки.

При мъжете на 10 метра пистолет Самуил Донков също постигна 576 точки. Това го остави на 15-о място, на две точки от финалната осмица.

Франция и Испания се класираха за полуфиналите на европейското първенство по баскетбол за жени