Руският милиардер Антон Зингаревич застана пред медиите, за да отговори на въпросите, свързани с бъдещето на Ботев (Пловдив), след като изгледа на живо равенството 1:1 между "канарчетата" и Черно море в мач от първата четворка на втората осмица на родната Първа Лига.
Зингаревич обяви, че се очаква в следващите две седмици да придобие контролния пакет акции на пловдивчани, описвайки финалните преговори като формален процес.
"Очаквам в скоро време да приключим сделката за Ботев, това е формален процес. Предстоят още две седмици финални преговори. Запознат съм с тревогите на всички, които обичат отбора. Този проект е дълъг, работим усилено за неговата реализация", започна бизнесменът.
Бившият собственик на английския Рединг добави, че проблеми с финансите има навсякъде, но изрази увереност, че той ще се справи с тежката ситуация и, че Ботев (Пловдив) го очакват по-добри времена.
"Трябва да подсилим отбора за следващия сезон, предстои да направим селекция. В клуба се работи здраво. Проблеми с финансите има навсякъде. Целта ни е в скоро време отборът да добие право на участие в евротурнирите. Ще постигнем тази цел. Няма да е лесно, но съм уверен, че ще се справим и ни очакват по-добри времена", добави още той.