от Борил Гочев , Източник: БНР
11:37, 02.08.2020
Чете се за: 00:41 мин.
антверп купата белгия

Антверп спечели за трети път купата на Белгия по футбол след победа с 1:0 на финала над шампиона Брюж.

Израелецът Лиор Рафаелов отбеляза единственото попадение в 25-ата минута, след като засече с шпагат отблизо в опразнената врата отличен пас по тревата от ляво на Симен Юклерьод.

Възпитаниците на хърватския треньор Иван Леко удържаха преднината си до края и донесоха на Антверп първи трофей в турнира от 1992 година.

Брюж, който спечели титлата в първенството през този сезон, има рекордните 11 купи на Белгия, но не успя да подобри постижението си и да запише дубъл за първи път от 1996 година.

С успеха си, тимът от Антверпен си гарантира място в групите на втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа.

Брюж от друга страна ще защитава честта на белгийския футбол в групите на Шампионска Лига. Там компания може да им прави Гент, ако отборът съумее да преодолее квалификациите.

Останалите две евроквоти за белгийски отбори останаха за Шарлероа и Стандарт Лиеж. И двата тима ще започнат участието си в квалификациите на Лига Европа.

Големият отсъстващ неминуемо ще бъде съставът на Андерлехт. "Лилаво-белите" останаха на разочароващата 8-ма позиция в първенството и следователно няма да играят в Европа през следващата кампания.