Арда и ЦСКА 1948 поделиха точките след здрава битка в Кърджали

арда цска 1948 поделиха точките здрава битка кърджали
Снимка: ПФК ЦСКА 1948
19:23, 10.04.2022

Отборите на Арда (Кърджали) и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 0:0 в двубой от 26-ия кръг на футболното ни първенство.

Гостите от София останах с човек по-малко на терена в 35-ата минута заради червения картон на Георги Ангелов, който останал последен от отбраната в "червено" фаулира откъсващия се Давид Кики на границата на наказателното поле.

Въпреки численото си изоставане, съставът на Николай Киров получи отличен шанс да открие резултата след точно час игра, когато Петко Ганев Фаулира Галин Иванов в наказателното поле на Арда, а главният рефер Георги Давидов отсъди дузпа за ЦСКА 1948 след консултация с ВАР. Зад топката застана Ивайло Чочев, който стеля в левия ъгъл на вратата, но Мартин Луков изби.

Четвърт час преди края на срещата домакините реализираха попадение чрез Светослав Ковачев, но то бе отменено от ВАР заради игра с ръка на Алекс Петков по време на головата атака.

В класирането Арда е десети с 29 точки, а ЦСКА 1948 е девети с 30 пункта.