Кърджалии стигнаха до успеха с 2:1.

Арда Кърджали
Снимка: Startphoto.bg
23:29, 09.08.2024

Арда победи с 2:1 пред собствена публика Хебър в двубой от четвъртия кръг от Първа лига, постигайки втори успех през новия сезон.

Арда получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Уилям Фонкеу в наказателното поле срещу Борислав Цонев. Ударът от бялата точка на Тонислав Йорданов беше спасен от Дебърлиев.

В 37-ата минута домакините логично взеха аванс в резултата. Борислав Цонев подаде за Станислав Иванов, който отблизо се разписа за 1:0.

След почивката Арда отбеляза втория си гол. Йорданов с едно докосване намери Илкер Будинов, който имаше много пространство, напредна и с удар към долния ъгъл покачи аванса на домакините на две попадение.

В 71-вата минута Хебър успя да се възползва от натиска си и успя да се върне в мача. Набил Макни получи от Уилям Фонкеу, след което шутира към горния десен ъгъл и вкара третия си гол в три двубоя.

Арда има 6 точки след втория си успех през кампанията, докато Хебър остана със само една спечелена точка.

Бащата на Карлос Насар пред БНТ: Обичам ви всички, бъди жив и здрав, Карлос (ВИДЕО)
Димитър Главчев и Рая Назарян поздравиха Магомед Рамазанов за олимпийската титла