Арда влезе в топ 3 след успех над Славия в Кърджали

10:01, 22.09.2020
Чете се за: 01:19 мин.
арда влезе топ успех славия кърджали

Футболистите на Николай Киров осъществиха пълен обрат през второто полувреме, след като в края на първата част Славия бе повела в резултата.

Мачът на "Арена Арда" започна с домакинско надмощие и в 6-та минута на Георги Петков му се наложи да избива удар на Спас Делев.

Само четири минути по-късно вратарят на Славия отново развенча Делев, който бе останал сам срещу него.

Постепенно и гостите започнаха да показват интересни неща като първо удар на Гамаков с глава бе спасен от стража на домакините Симеонов, а малко по-късно хубав пробив на Филип Кръстев бе последван от опасно центриране, което обаче не бе засечено от негов съотборник.

Последваха отново добри шансове пред Арда като Делев за трети път видя как Петков се намесва при негов изстрел, а секунди по-късно Светослав Ковачев стреля опасно, но покрай целта.

Така се стигна до 39-та минута, когато Ертан Томбак центрира, а на далечната греда Радослав Кирилов надскочи Деян Лозев и въпреки опита за реакция на Симеонов, топката влетя в мрежата му и така Славия излезе напред.

При този резултат дойде и почивката в мача, а девет минути след нея домакините поискаха дузпа при едно съприкосновение между Леони и Стоев.

Съдията обаче прецени, че нарушение няма и остана безмълвен, а само 120 секунди по-късно отмени гол на Калоян Кръстев,тъй като прецени, че нападателят е използвал ръцете си неправомерно при опита си да надскочи Петър Ганев.

В 73-та минута Арда стигна до изравнителен гол чрез Иван Коконов, за когото това беше пети гол от началото на сезона. При едно центриране Ради Василев свали топката за Коконов, който от непосредствена близост овладя и след това простреля Петков за 1:1.

Пълният обрат стан факт девет минути по-късно. Леони проби добре по левия фланг и комбинира с Василев, който преодоля бранител и с безпощаден изстрел изведе Арда напред в резултата.

"Белите" все пак имаха шанс да стигнат до точката, когато в края Димитър Рангелов стреля опасно, но Петко Ганев се намеси решаващо, изчиствайки от голлинията.

С тази си победа кърджалии излязоха на 3-то място във временното класиране с 12 точки, докато Славия продължиха с ужасяващата си серия без победа през настоящата кампания, в която вече регистрираха пет поражение и само едно равенство.

Три българки ще участват в квалификациите на Ролан Гарос
Премиерът Борисов: Днес единствено независимите държави могат да отстояват ефективно националния си интерес