Албанската полиция влезе в сблъсъци с протестиращи, включително привърженици на опозицията, ядосани заради събарянето на националния театър. Сблъсъците доведоха до задържането на близо 40 души.
Работници рано тази сутрин започнаха да разрушават театъра на главния площад в столицата, построен през 1939 г. от италианци, окупирали Албания по това време.
Десетки привърженици на опозицията и активисти се сблъскаха с полицията, докато се опитваха да пробият полицейски кордон и хвърляха камъни, ранявайки един от полицаите.
Напрежението на площада продължи да расте по-късно когато стотици хора се събраха, въпреки забраната за публични събирания.
Полицията носеше маски за разлика от повечето протестиращи. Властите призоваха гражданите да спазват мерките за социална дистанция и "да избягват сблъсъци с полицията".
Делегацията на Европейския съюз в Албания заяви, че следи днешните събития по отношение на театъра "с дълбока загриженост" и призова страните да избягват ескалация на ситуацията.
Албанското правителство очаква от ЕС конкретна дата за започване на преговори за присъединяване.
Депутати изслушаха майката на Ива Михайлова, която има забрана да се лекува у нас
Мерки срещу безводието на Дунав: В Румъния взривиха скала, за да работи АЕЦ „Черна вода“
Иззеха между 6 и 10 кг фентанил при акция в София, има задържани (СНИМКИ)
Депутати изслушаха майката на Ива Михайлова, която има забрана да се лекува у нас